شرق ايران ایران توافق روسیه سوریه

شرق: ايران ایران توافق روسیه سوریه اعتراض ایرانی اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی متعهد به تحویل تمامی سکه‎های پیش فروش شده است هستیم / بانک مرکزی

دبیرکل بانک مرکزی گفت: این بانک متعهد به تحویل تمامی سکه های پیش فروش شده است هست، با این حال امکان جدیدی در جهت نقدپذیری و تبادل گواهی های پیش خرید سکه به وجود

متعهد به تحویل تمامی سکه‎های پیش فروش شده است هستیم / بانک مرکزی

بانک مرکزی: متعهد به تحویل تمامی سکه‎های پیش فروش شده است هستیم

عبارات مهم : بازار

دبیرکل بانک مرکزی گفت: این بانک متعهد به تحویل تمامی سکه های پیش فروش شده است هست، با این حال امکان جدیدی در جهت نقدپذیری و تبادل گواهی های پیش خرید سکه به وجود آوردیم تا افراد بتوانند گواهی سکه های خود را قبل از سررسید، در بورس بفروشند.

به گزارش تسنیم، بانک مرکزی با هماهنکی بورس اوراق بهادار از روز یکشنبه ۱۰ تیرماه در اقدامی جدید، امکان عرضه تمامی حواله های پیش فروش شده است سکه را در بورس فراهم می کند. این اوراق بعد از موعد سررسید در حکم مالکیت سکه طلا بوده و قابل خرید و فروش در صرافی ها خواهند بود.

متعهد به تحویل تمامی سکه‎های پیش فروش شده است هستیم / بانک مرکزی

سید محمود احمدی درخصوص طرح پیش فروش سکه که در جهت ایجاد تعادل قیمت سکه در دستور کار این بانک قرار گرفت، گفت: براساس این طرح ۷.۶ میلیون سکه از بهمن ماه سال ۹۶ لغایت اواسط اردیبهشت امسال پیش فروش شد و به نظر می رسد با تزریق این تعداد سکه به بازار کاملا شاهد متعادل شدن اوضاع قیمتی سکه طلا باشیم لیکن از آنجایی که موعد تحویل این سکه ها با فواصل زمانی تفاوت دارد و به مرور به بازار وارد خواهد شد این اثرگذاری تدریجی خواهد بود. لذا با توجه به استمرار التهابات فعلی بازار سکه طلا، بانک مرکزی با هماهنکی بورس اوراق بهادار از روز یکشنبه ۱۰ تیرماه در اقدامی تازه امکان عرضه تمامی حواله های پیش فروش شده است را در بورس فراهم می کند که با این کار ضمن پاسخگویی به عطش متقاضیان و متعاملین سکه طلا، شاهد تحرک بخشی سمت عرضه بازار خواهیم بود.

دبیرکل بانک مرکزی درخصوص وعده تحویل سکه های پیش فروش شده است به وسیله بانک مرکزی گفت: این بانک متعهد به تحویل تمامی سکه های پیش فروش شده است است و آمادگی کامل جهت این امر وجود دارد با این حال امکان جدیدی در جهت نقدپذیری و تبادل گواهی های پیش خرید سکه جهت پیش خریدکنندگان به وجود آوردیم تا این افراد بتوانند گواهی سکه های خود را قبل از سررسید، در بازار بورس به فروش رسانند. هم چنین کسانی که میل به به سرمایه گذاری در حوزه سکه دارند می توانند با مراجعه به بورس، اوراق سکه را خریداری کنند.

دبیرکل بانک مرکزی گفت: این بانک متعهد به تحویل تمامی سکه های پیش فروش شده است هست، با این حال امکان جدیدی در جهت نقدپذیری و تبادل گواهی های پیش خرید سکه به وجود

وی با اشاره به اینکه در طرح پیش فروش سکه، نقدینگی قابل توجهی جمع آوری شده، خاطرنشان کرد: این عنوان نشان می دهد مردم علاقه زیادی جهت سرمایه گذاری در این حوزه دارند و بر همین اساس، در طرح تازه بانک مرکزی کسانی که موفق به خرید سکه در وقت پیش فروش نشدند فرصتی جهت سرمایه گذاری در بازار سکه دارند. در واقع تا وقت سررسید گواهی سکه های پیش فروش شده، بازارسازی دیگری در قالب اوراق سکه در بورس انجام می شود. این اوراق بعد از موعد سررسید نیز هم در حکم مالکیت سکه طلا بوده و قابل خرید و فروش در صرافی ها خواهند بود.

دبیرکل بانک مرکزی درخصوص سازوکار اجرایی اوراق سکه گفت: پیش خریدکنندگان می توانند با مراجعه به کارگزاری مربوطه، گواهی پیش خریدشده سکه را به اوراق سکه تبدیل کنند و از طریق کارگزاری، کل سکه پیش خریدشده یا بخشی از آن را عرضه و به صورت توافقی و براساس قیمت پایه ای که مشخص می شود، واگذار کنند. دارندگان نهایی این اوراق که در حکم سند مالکیت سکه های طلا بوده بعد از وقت سررسید می توانند با مراجعه به شعب منتخب بانک ملی، سکه خود را تحویل گیرند و یا از خدمات نگهداری بانک ملی و یا کارگزار مربوطه استفاده کرده و مخاطرات ناشی از دزدی و مفقودی سکه های طلا را کامل از خود دور نمایند. همچنین همانگونه که ذکر شد این گواهی ها توانایی خرید و فروش در صرافی ها را خواهند داشت و عملا نیازی به تحویل و نگهداری سکه های طلا نخواهد بود.

وی افزود: با توجه به قوانین کشور، اوراق سکه که در بورس عرضه می شود معاف از مالیات است.

متعهد به تحویل تمامی سکه‎های پیش فروش شده است هستیم / بانک مرکزی

احمدی با اشاره به بعضی بازتاب های نادرست رسانه ای در طرح پیش فروش سکه عنوان کرد: ۵۰ نفری که بالاترین میزان پیش خرید سکه را داشتند تنها ۵ درصد سکه های پیش فروش شده است را خریداری کردند که این عنوان در بعضی رسانه ها به گونه ای متفاوت منعکس شده است است.

دبیرکل بانک مرکزی متذکر شد: بعد از اجرایی شدن این طرح، نسبت به بررسی مجدد شرایط بازار سکه طلا مبادرت خواهد شد و در صورت لزوم، مجددا پیش فروش سکه طلا در قالب اوراق سکه طلا از طریق بورس عرضه خواهد شد که این عرضه علاوه بر ۷.۶ میلیون قطعه پیش فروش شده است فعلی می باشد.

دبیرکل بانک مرکزی گفت: این بانک متعهد به تحویل تمامی سکه های پیش فروش شده است هست، با این حال امکان جدیدی در جهت نقدپذیری و تبادل گواهی های پیش خرید سکه به وجود

در طرح پیش فروش سکه بانک مرکزی بیش از یکصد هزار نفر اقدام به پیش خرید بیش از ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه سکه کردند که تاکنون بیش از ۸۰۰ هزار سکه آن توزیع شده است و در تیر و مرداد نیز حدود یک میلیون سکه نیز روانه بازار می شود. همچنین دارندگان بیش از ۲۰ هزار سکه که سررسید آن گذشته است نیز مراجعه ای جهت دریافت سکه های خود نداشتند.

واژه های کلیدی: بازار | مرکزی | میلیون | سررسید | بانک مرکزی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz